Rekrutacja

Rekrutacja

Przerwa z książką

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz czwarty wzięli udział w II Międzynarodowej edycji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.” To pomysł na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Najmłodszym uczniom zorganizowaliśmy „Strefę głośnego czytania”, gdzie starsze koleżanki czytały bajeczki. Uczniowie klas starszych czytali ulubione lektury, zaś ósmoklasiści książki Stanisława Lema , patrona roku 2021. Z tej okazji na korytarzu zorganizowaliśmy wystawę „10 ciekawostek o Stanisławie Lemie”. Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w tej akcji przyczyni się do rozpropagowania wśród nich „mody na czytanie”!!

Wielkie sprzątanie Mazur

Było sprzątanie (po ilości worków całkiem niemałe), była zabawa (całkiem wesoła), były przysmaki (pyszne 😋😋😋).

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W sali widowiskowej o 10.00 pani Magdalena Majcher przywitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Przewodniczący Rady Gminy Wydminy Waldemar Samborski, pani Sekretarz Gminy Wydminy Alina Romanowicz, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Siekaniec, pani Marlena Bereza z biblioteki oraz pani Grażyna Plato. Były życzenia dla nauczycieli i podziękowania. Bardzo miłym momentem było wręczenie nagród Wójta oraz Dyrektora Szkoły zasłużonym nauczycielom i pracownikom szkoły. Cześć oficjalna zakończyła się ślubowaniem i pasowaniem uczniów pierwszych klas, którzy oficjalnie dołączyli do grona społeczności szkolnej. Cześć artystyczna przygotowana przez Samorząd Szkoły sprawiła, że wszyscy się serdecznie uśmiechali. Uczniowie również złożyli piękne życzenia i podziękowania swoim nauczycielom.

MIEDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY – KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

W tym roku szkolnym uczniowie klas I – III edukacji wczesnoszkolnej przystąpili do „MIEDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO – KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”. Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie całościowego rozwoju uczniów poprzez działania plastyczne. Projekt składa się z 9 zadań. Każde zadanie projektowe polega na tym, że minimum raz w miesiącu (od września do maja) wybierany jest jeden konkretny pomysł z bloga KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE i realizowany jest podczas zajęć plastycznych. Ciekawe prace raz w miesiącu zamieszczane będą na stronie szkoły. Można je będzie również śledzić na https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne. Zakończenie projektu – 05.2022 r. Temat prac Róże malowane palcami i Motyl wykonany technika dekalkomanii.

Dziękujemy p. Oli Krupie za przesłanie przepięknych prac.

Myślę, więc nie śmiecę

W minionym tygodniu w naszej szkole pod hasłem ” Myślę, więc nie śmiecę” odbyła się 28 Akcja sprzątania świata-Polska. Głównym celem akcji, było rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naszych uczniów. Działania proekologiczne miały na celu zmienić nawyki w codziennym życiu związanym z segregacją śmieci, umiejętnym gospodarowaniu odpadami oraz dbałością o czyste powietrze. A więc… myślę, więc nie śmiecę.

Dziękujemy p. Dorocie Kurpiewskiej oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

Lekcja w siodle

Wreszcie się doczekaliśmy 🙂 W poniedziałek (27. 09. ) Odbyła się pierwsza „lekcja w siodle”… (W ramach zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej). Wyjazd okazał się bardzo ekscytujący. U niektórych pojawił się strach przed pierwszym kontaktem z koniem. Uczniowie naszej szkoły okazali się jednak całkiem niezłymi jeźdźcami. Gratulujemy odwagi! Zapraszamy na kolejne wyjazdy.

Wyjazd na basen do Ełku

Pierwszy wyjazd na basen do Ełku mamy już za sobą. Oczekiwanie na wyjazd było przepełnione dużą dozą ekscytacji i szczyptą niepewności…. Co to będzie? Jak poradzę sobie w wodzie? Przecież ja nie umiem pływać! Dla niektórych dzieci, był to pierwszy w życiu wyjazd na basen. Przekroczenie progu pływalni rozwiało wszelkie obawy: woda była ciepła, atmosfera gorąca a dzieci szczęśliwe. Oprócz profesjonalnej lekcji pływania, był czas na relaks w jacuzzi i na zjeżdżalni. W drodze powrotnej refleksjom nie było końca. Niektóre dzieci przełamały opory stawiane przez wodę i popłynęły świadomie po raz pierwszy, inne doskonaliły swoje umiejętności pływackie, a każdy spędził ten czas z pożytkiem dla ciała i ducha.

Rocznica wrześniowej agresji ZSRR na Polskę

Apelem oraz krótką lekcją historii uczciliśmy pamięć smutnego dla wszystkich Polaków wydarzenia jakim była wrześniowa agresja ZSRR na Polskę. Minutą ciszy oddaliśmy hołd wszystkim poległym i pomordowanym za wolność naszej Ojczyzny. Dziękujemy p. Robertowi Wieliczko za przybliżenie nam wydarzeń z tamtego tragicznego dla naszej historii dnia.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Oddział przedszkolny oraz uczniowie klas I-III od samego rana cieszyli się tym dniem. Świętowanie zaczęliśmy od wspólnego obejrzenia filmiku o dziewczynce Vasthi, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie dzieci wykonały kropki z wypisanymi swoimi szczególnymi zdolnościami i powiesiły je na Drzewie Talentów. Odbyły się konkursy i poszukiwania swojej drugiej połówki kropki oraz pokaz mody z kropką w roli głównej. Dzieci odważnie prezentowały swoje kreatywne stroje na wybiegu udekorowanym kropkowymi akcentami. Zwycięzcami konkursu na najbardziej oryginalny kropkowany strój zostali: Wiktoria Warecha, Bartek Siedlecki i Michał Miłosz. Wszystkim dzieciom gratulujemy!!! Na zakończenia naszego świętowania cały szkolny dziedziniec zakropkowaliśmy kolorowymi kredami. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Dziękujemy pani Agnieszce Szumlańskiej.

Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2021/2022

Tradycyjnie 1 września usłyszeliśmy pierwszy dzwonek po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie. Pani Magdalena Majcher powitała zebranych gości: Wójta Gminy Wydminy p. Radosława Króla, p. Alinę Romanowicz – Sekretarza Gminy Wydminy, p. Annę Baranowską – pracownika Urzędu Gminy oraz p. Annę Siekaniec – Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Gawlikach Wielkich, wszystkich nauczycieli, pracowników administracji ale przede wszystkim uczniów, którzy pierwszy raz przekroczyli progi naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy p. Basi Wieliczko, p. Oli Krupie, p. Krysi Matelak nagród jubileuszowych. Życzymy pomyślności w dalszej pracy. Niestety ze względu na obostrzenia związane z Covid-19 starsi uczniowie przywitali Nowy Rok szkolny wraz ze swoimi wychowawcami w klasach. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy wytrwałości i wielu sukcesów.

Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast