KOLEJOWE ABC – KOLEJ NA BEZPIECZEŃSTWO

W dniu 28 października 2021 r., w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, i musimy to głośno powiedzieć!!! Szkoła Podstawowa w Gawlikach Wielkich zajęła
I MIEJSCE w konkursie „KOLEJOWE ABC – KOLEJ NA BEZPIECZEŃSTWO”, w którym uczniowie rywalizowali w grze mobilnej ze szkołami z całej Polski o edukacyjne miasteczko ruchu drogowego. HURRAAA!!! WYGRALIŚMY!!!!! I właśnie w związku z tym w czwartek 28 października, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego, którzy przyjechali do nas z ciekawymi warsztatami i oczywiści Super Nagrodą. Dziękujemy p. Elżbiecie Januszkiewicz za inspirację i motywację, a wszystkim uczniom za szczególne zaangażowanie w rywalizacji. Miasteczko będzie świetna atrakcją podczas Letniego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zarówno dla tych najmłodszych jak i starszych uczniów. Jeszcze raz dziękujemy!

Konkurs ,, Wiersz dla nauczyciela”

W dniach 04.10.21 r. – 12.10.21 r. w naszej szkole odbył się konkurs pod tytułem ,, Wiersz dla nauczyciela”. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w pisaniu wierszy o swoich ulubionych nauczycielach.

Wyniki konkursu

klasa I-III: Michał Miłosz, Maria Szukielowicz, Lena Matyszkiel.

Klasa IV- VIII: I miejsce – Karolina Wysocka II miejsce – Włodek Skowron III miejsce – Michał Suchocki, Antoni Kardas.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i życzymy dalszych poetyckich sukcesów

XVIII Regionalnym Konkursie Ortograficznym „Gżegżółka 2021″

Byliśmy, napisaliśmy, nie zwyciężyliśmy, ale zabawa ortograficzna była na wysokim poziomie. Tak można krótko opisać udział Magdy Stasiak, Karoliny Wysockiej i Pawła Konopko w XVIII Regionalnym Konkursie Ortograficznym „Gżegżółka 2021″, który wczoraj odbył się w GOKiR w Wilkasach. Uczniom dziękujemy za udział i życzymy dalszej motywacji do pogłębiania umiejętności poprawnej pisowni w ojczystym języku.

Mistrzowie Ortografii

W poniedziałek 27 września 2021 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w klasach IV – VIII. Celem konkursu jest dbałość o piękno języka polskiego, motywowanie uczniów do podniesienia poziomu własnej wiedzy i umiejętności w zakresie ortografii i interpunkcji oraz wyłonienie w zespołach klasowych tych uczniów, którzy posiadają szczególne uzdolnienia ortograficzne.

Wyniki konkursu:

KONKURS MATEMATYCZNY NA OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Grudzień w szkole od zawsze był miesiącem kolorowych sal lekcyjnych udekorowanych gwiazdkami, lampkami, choinkami i innymi cudownymi ozdobami świątecznymi. W tym roku warunki nauki zdalnej wymusiły zmianę tej szkolnej tradycji. Dlatego uczniom naszej szkoły zorganizowany został matematyczno-plastyczny konkurs na „matematyczną ozdobę świąteczną”. Przedświąteczna aura sprzyjała kreatywności naszych uczniów. Wśród nadesłanych prac znalazły się:
ozdobione działaniami choinki w kształcie stożków, dekoracyjne drzewko z bombkami w postaci brył, choinka wykonana z plastikowych widelców, ozdobiona działaniami matematycznymi, podświetlana choinka z cyframi.
Nie zabrakło tradycyjnych, świątecznych postaci, takich jak: matematyczny renifer, kanciasty bałwan, Święty Mikołaj z workiem pełnym wzorów. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni upominkami po powrocie do szkoły.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję, spisaliście się na szóstkę!
Organizator konkursu: Michał Brodowski
Ja również dołączam się do podziękowań. Świetne prace. Panie Michale, gratuluję pomysłu, a Uczniom dziękuję za tak atrakcyjne ozdoby. Nauka zdalna nie przeszkadza niektórym w rozwijaniu pasji. A po powrocie do szkoły tabliczka mnożenia będzie na wyciągnięcie ręki. Ale to niespodzianka. Już nie mogę się doczekać, kiedy pojawicie się w szkole!
A. Skrypoczka
dyr. szkoły

Zmiana wielkości czcionki
Wysoki kontrast